Blog poświęcony aktywności fizycznej
Uncategorized

Dla kogo sterydy?

Dla kogo sterydy?

Sportowcy często dla wzmocnienia i odbudowy masy mięśniowej stosują sterydy anaboliczne. Sporty siłowe to gałąź sportu gdzie często stosuje się właśnie sterydy. Łatwo dzięki nim stymulować organizm, prowokując go do budowy mięśni i spalania nadmiaru tłuszczu.

Wszyscy sportowcy z branży dyscyplin siłowych wiedza co to takiego cykle sterydowe:

Anaboliki są stosowane do uzyskania wystudiowanej rzeźby sylwetki. Dzięki nim efekt może utrzymywać się bardzo długo.

Do tego potrzebna jeszcze jedna umiejętność steroidów. Anaboliki jako budowniczy. Dzięki nim mięśnie rosną w szybkim tempie. Jest to możliwe dzięki uwarunkowaniom biologicznym. Wygoda cywilizacji przytłumiła działanie tych algorytmów organizmu człowieka z przeszłości. Sterydy potrafią wydobyć je na powierzchnie i pozwalają się rozwinąć. Wraz z powyższymi rośnie wydolność organizmu człowieka. Ogólna kondycja wchodzi na najwyższe poziomy. Jak już wspomniano w poprzednim akapicie praludzie potrzebowali tego, by móc przeżyć. Zresztą nie tylko. Ochrona terytorium była jednym z tych dodatkowych zadań tak jak ochrona potomstwa. Jak wszystkie leki tak i sterydy mają swoje tajemnice. Czy przyjmowane sterydy anaboliczne mogą zemścić się na przyjmującym je sportowcu? Czy sterydy są jak bomba z opóźnionym zapłonem albo niewypał?

  1. Kiedy przyjdzie czas żniw?

Efekty działania steroidów można, w przypadku ich długodystansowego stosowania zobaczyć i ocenić częstokroć po wielu latach stosowania. Długo przyjmowane kortykosteroidy podnoszą wagę ciała. Otyłość jest oporna na wszelkie sposoby zbijania wagi. Astmatycy leczeni sterydami, osiągając wiek podeszły muszą uważać na kruchość kości. Złamania są czymś normalnym tych przypadkach.

2.  Plusy i minusy

Każda farmakologia to niewiadoma. Ingerencja lekami w funkcjonowanie systemu ludzkiego organizmu bywa nieprzewidywalna. Nigdy nie wiadomo, jaki będzie na koniec bilans. Na którą stronę przechyli się waga. Dlatego leki steroidowe powinny być podawane pod ścisłą kontrolą lekarza, który na podstawie wywiadu i analiz laboratoryjnych oceni stan pacjenta i zastosuje w razie czego program naprawczy.

Post Comment